Často kladené otázky

Všeobecné dotazy

Kde najdu obsah projektu, který jsem si zakoupil?

Klikněte na menu: "Nakupuji" a poté na podmenu "Moje nákupy". Poté najděte váš zakoupený projekt a klikněte na "Zobrazit detail nákupu" zde najdete kompletní obsah zakoupeného projektu!

 

Ochrana soukromí
Všechny vaše informace i osobní jsou zabezpečeny na bezpečných serverech, přes bezpečné systémy, které jsou navíc pojištěny.

Je opravdu vstup do Vision For zadarmo?
Ano vstup do Vision For je opravdu zadarmo, žádné měsíční ani roční poplatky od vás nebudeme chtít. Platíte pouze za produkty, které si zakoupíte na Vision For.

Mohu spolupracovat zadarmo?
Ano - kohokoliv zaregistrujete přes odkaz, který je u vašeho jména či produktu, máte nárok i na provizi z nákupu produktu ve vaší organizaci dle marketingové tabulky.


Kupující

Co je Vision For pro kupující?
Na Vision For můžete zakoupit jakýkoliv produkt a využít ho ve svůj prospěch. 

Kdo mi vystaví fakturu k realizované platbě za nákup produktu?
Pokud potřebujete daňový doklad, obraťte se po úspěšném nákupu na autora produktu (prodejce).

Je nákup produktu na Vision For bezpečný (GARANCE?)

Všechny nákupy jsou před uveřejněním kontrolovány našimi specialisty a navíc máte i 14 denní garanci vrácení všech finančních prostředků, pokud by nebylo ze strany prodejce splněno to, co bylo uvedeno na veřejné části u produktu. 


Autor (prodávající)

Co je Vision For pro prodávajícího?
Vision For je pouze obchodní platforma, která umožňuje zprostředkování a následný prodej vašich produktů - nápadů. Vision For s vámi bude sdílet veškeré získané zkušenosti (stávající i ty co získáme v budoucnu). Budeme se snažit s propagací, budeme vám dávat tipy a doporučení, jak váš nápad úspěšně dovést ke zdárnému konci. Vision For není pouhou tzv. platební bránou.

Co je produkt - projekt?
Váš nápad - zpracovaný záměr nějaké myšlenky, která řeší problém kupujících
Zpracované úsilí, směřující k vytvoření unikátního produktu nebo služby.

Jaké produkty/projekty můžete na Vision For založit?

Dle výše uvedené definice vidíte, že slovo produkt / projekt má poměrně široký záběr. Při troše představivosti může být projektem vlastně cokoliv, co máte v plánu v budoucnu realizovat, počínaje vydáním ebooku, video kurzu, komiksu a konče projektem s názvem “Jak jsem obeplul svět na nafukovacím člunu a dojel po Dunaji až do ČR”. Obsáhnout tak obrovské množství věcí, které lze označit jako “projekt” je samozřejmě nemožné. Z toho důvodu je Vision For určen pouze a jenom pro kreativní projekty, není určen pro charitativní sbírky. Na Vision For můžete založit projekty, které jsou např. natočení krátkého video kurzu, vytvoření ebooku, nebo ty, které přinesou užitek ostatním.

Produkty, které nejsou povolené a nebudou publikovány

 • Charitativní projekty
 • Projekty odporující zákonům ČR i EU
 • Neuskutečnitelnosti
 • Nevtipné kraviny


Jak vytvořím na Vision For projekt k prodeji?
Stačí kliknout na "Prodávám/ Moje nabídky“ v horní části portálu a tam si produkt založíte.
Po dokončení je nutně projekt odeslat ke schválení. Pokud je schválen, tak je nejpozději do 24 hodin od schválení uveřejněn.
Více ve videu zde:

Kdo může produkty na Vision For zakládat?

Kdokoliv starší 18 let. Pokud je zakladateli méně, nechť si od nás vyžádá souhlas.

Jak je to s vlastnictvím produktu / projektu? Je to stále moje, když udělám na Vision For úspěšnou kampaň s úspěšným prodejem nebo si nárokujete nějakou formu vlastnictví?
Samozřejmě, že produkt zůstává plně ve vašem vlastnictví. Je to váš nápad. Vaše práce. Váš projekt. Jste nadále 100% vlastníkem. 

Kolik si Vision For účtuje za zprostředkovaný prodej?
Pokud je produkt úspěšně prodaný, tak např. u e-produktu 40% (u neplátce DPH) z celkové kupní částky. U plátce je to z částky bez DPH. Každý prodejní kanál může mít jiné %. Vše najdete v menu Informace / Vydělávej jako autor. Dále si Vision For nárokuje servisní poplatky ve výši 3,6% z celé částky vč. DPH, která se odečítá za úspěšný prodej prodejcům. Vše probíhá automaticky a systém Vision For vše spočítá! Není třeba se o to starat!

Proč si bere Vision For např. e-produtku 40% není to mnoho?
Jelikož jste zařazeni do systému s možnou propagací, tak je třeba každému dát tolik, kolik si zaslouží. Z hlediska peněz a marketingu je dokázáno, že kdyby jste propagovali produkt sami, tak z počátku budete muset vynaložit 60 až 80% v nákladech min. po dobu jednoho roku. Tím pádem by vám zůstalo jen 20% v zisku a navíc byste se o vše museli postarat sami, naučit propagovat apod. Pokud však dáte projekt do Vision For, který má s propagací mnohačetné zkušenosti, tak postačí pouze 40% na rozdělení do systému možné propagace. Každý bod u propagace má svůj počin a je třeba i tento počin adekvátně odměnit. 40% je absolutní minimum za to, co pro vás Vision For i spolu se spolupracovníky budou v rámci svých možností vyvíjet a navíc i za to, že využíváte platformu Vision For a nemusíte nic programovat.

Kam vyplácíme provize, odměny pro autory produktů?
Provize i odměny pro autory (prodejce) jsou vypláceny prostřednictvím el. peněženky PayPal a pouze skrze tento systém. Není možné posílat šeky, kreditní karty nebo peníze. Abyste mohli přijímat provize, musíte mít účet na PayPal. Pokud ještě PayPal účet nemáte, můžete si ho kdykoli zadarmo založit www.paypal.com. Odměnu však do té doby, než bude váš účet funkční, nebude možné vyplácet.

Na jakou částku má autor (prodejce) produktu kupujícímu vystavit doklad?
Doklad vystavujete na celou částku, kterou kupující zaplatí neboť ta celá je (v případě úspěšného nákupu) vaším příjmem. Pokud nejste plátci DPH, je to celá částka. Pokud jste plátci DPH, tak je ta částka včetně DPH. (Výše této částky není ovlivněna ani bankovními poplatky, které se k platbě vztahují, ani odměnou Vision For, neboť ty jsou výdajem stejně jako třeba náklady na tiskárnu nebo vylisování CD).

Jaké finanční prostředky dostanu od Vision For, pokud si zákazník zakoupí zboží na Vision For?

Vision For je pouze tzv. přeposílatelem finančních prostředků za prodej vašich produktů. Tzn. finanční prostředky, co zákazník zaplatí skrze Vision For vám automaticky jen přepošleme dle VOP na váš Pay Pal účet a to s námi odečtenou 40% odměnou i servisními poplatky. Na tuto odměnu (váš náklad) je vystavena automaticky faktura mezi Vision For a vámi. Zbytek finančních prostředků je automaticky přeposlaný na váš Pay Pal účet. Váš příjem je celá částka, kterou kupující zaplatil za váš produkt. 
Tzn. zakoupí-li kupující produkt v hodnotě 100 € tak, my prodejci zašleme 60% z celé částky, mínus servisní poplatek a na tuto částku vám žádnou fakturu nevystavujeme. Zbylých 40% + servisní poplatek zůstává Vision For a na tuto částku se vystavuje faktura (váš náklad za provedenou službu u Vision For).

Jak rychle dostane prodejce po zakoupení produktu kupujícím finanční prostředky od Vision For?

Zpravidla je to do týdne od zadání vyplacení finančních prostředků na váš PayPal účet. Dle podmínek to může být i 30 dní. Avšak vždy se snažíme i ten den od zadání.

Pro české občany - doporučení
Doporučujeme si vést přesné záznamy jak nakládáte s penězi, které přes Vision For získáte, neboť finanční prostředky, které jste získali přes VisionFor.net za nákupy jsou typicky příjmy v ČR podle zákona č.586/1992 Sb., o daních z příjmů, § 10, odst. (1) a), tj. příjmy z příležitostných činností, kde podle českého zákona odst. (4) je základem daně příjem snížený o výdaje prokazatelně vynaložené na jeho dosažení. V každém případě vám doporučujeme, abyste se poradil/a s účetní/m nebo daňovým poradcem.
Pro podnikání mimo ČR je třeba se řídit zákony dané země kde podnikáte.

Jako autor (prodávající), pokud nejsem plátcem DPH, musím být plátcem DPH, když Vision For (jako anglická ltd.) vystavuje fakturu na 40% odměnu za službu, kterou poskytuje mě prodejci za prodaný produkt? 
Ne, není nutnost, protože fakturu vystavuje Vision For pro Vás (prodejce) a vy využíváte pouze službu Vision For, tzn. je to váš náklad. Je to to samé, jako by jste si zakoupili webové stránky u zahraniční společnosti jako je Webnode nebo u Google AdWords reklamu. Je to váš náklad ze zahraničí, který si dáte do účetnictví. Každý účetní ho poté zaúčtuje dle podmínek vašeho státu. 


Spolupráce
 

Je nutné mít IČ při zahájení spolupráce?
Spolupráce se řídí partnerskou dohodou Partnerského programu Vision For/Multiaffiliate (tyto podmínky najdete ve VOP), kde k zahájení spolupráce nevyžadujeme IČ. Doporučujeme se však zeptat na vašem finančním úřadě, protože každý stát, může mít podmínky jiné k podnikání. Za podnikání jste plně zodpovědní sami.

Je nutné mít IČ při získání příjmu ze zahraničí?
Zda-li je nutné mít IČ při náhodném získání příjmu ze zahraničí i v jaké výši během jednoho roku, se zeptejte na vašem finančním úřadu, či u jakéhokoliv účetního. Každý stát může mít jiné podmínky pro příjmy ze zahraničí.

Vyplatíte mě provizi i bez IČ
Provizi vyplácíme na základě dohody Partnerského programu Vision For/Multiaffiliate a VOP, takže fakturu nutně z počátku posílat nemusíte. Vy však příjmy musíte zdanit dle vašich zákonů a splnit všechny náležité požadavky vašeho státu. Jste za vše dle VOP a Partnerského programu Vision For/Multiaffiliate plněně zodpovědní.

Naše fakturační údaje pro vyplácení odměn a provizí pro podnikatele

VISION FOR INC. LTD
103 CHURCH HILL
LONDON
E17 3BD
ENGLAND
Company No. 09212127

Provize od Vision For - je nutné být plátce DPH, pokud získám provizi jako občan ČR ze zahraniční společnosti?

Od ledna 2013 dle nového zákona už nemusíte být plátci DPH, pokud získáváte provizi jako občan ČR na zahraniční společnost a to do výše 326 000 Kč /rok - jen je nutné se stát identifikovanou osobou, kde nahlásíte, že příjmy máte ze zahraničí a ty se zaúčtují do vašeho účetnictví dle zákona v místě plnění. Doporučuji si přečíst info, co je identifikovaná osoba zde http://jakpodnikat.cz/platce-dph-registrace-povinna.php. Český stát i státy EU, chtějí mít přehled, co vyděláváte jako občan ČR mimo ČR a tyto příjmy je nutné zaúčtovat dle zákona v místě plnění. 
 

Obecně

Proč je důležité odměnit provozovatele a spolupracovníka např. u e-produktu 40% z celkové částky, kterou si sami určíte u vašeho produktu?

A)
Proč si berou provize spolupracovníci, kteří propagují vaše produkty/služby
Každý náš aktivní spolupracovník má možnost propagovat vaše produkty. Díky nim vám vzniká neustále se zvyšující pasivní příjem (váš zisk). Pro tuto činnost jsou třeba neustálé motivace, soutěže, semináře, webináře, odměny i systém, aby spolupracovníci spolupracovali co nejefektivněji a vyvíjeli, co nejlepší úsilí pro prodej vašich produktů. O tuto činnost se spolupracovníky se stará provozovatel Vision For. Spolupracovníkovi se rozděluje na provizích ze 40% celkem 72%, Vision For si nechává ze 40% pouze 28%.

B)
Proč si bere % provozovatel Vision For

 • Motivuje vás k vytvoření vašeho projektu (produktu/služby).
 • Má zájem, aby se vaše produkty prodávali, co nejvíce.
 • Má zájem vás podpořit a dát vám absolutně ten nejlepší servis.
 • Má zájem motivovat spolupracovníky i vás.
 • Má zájem vyplácet odměny spolupracovníkům i vám.
 • Má zájem dávat všem různé soutěže o hodnotné ceny.
 • Má zájem dělat reklamní kampaně pro lepší prodejnost vašeho produktu.
 • Má zájem pro všechny pořádat společné setkání i webináře.
 • Má zájem neustále vyvíjet a zlepšovat Vision For.